20.05.2020.
Председник Двери Бошко Обрадовић саопштио је да он и Иван Костић прекидају штрајк глађу испред Парламента Србије.
Обрадовић је новинарима рекао да сматрају да су учинили све да скрену пажњу јавности, домаће и међународне, на своје захтеве и на ситуацију у Србији.
„Након пуних 11 дана штрајка глађу, како ми кажемо строгог поста, сматрам да треба у овом тренутку да прекинемо, са јасном поруком да смо урадили све што је до нас да скренемо пажњу домаћој и међународној јавности на проблеме у којима се Србија налази и недемократски карактер власти“, рекао је Обрадовић, преноси РТС.
Подсетио је да је у штрајк глађу ушао у знак солидарности са послаником Миладином Шеварлићем, са којим је пре четири године био на истој изборној листи, а који је тражио да Скупштина Србије на разматрање стави тему Косова и Метохије у функцији поштовања Устава и очувања Космета у саставу Србије, а на основу Резолуције 1244.
„Сматрао сам да као млађи колега не могу да прођем поред човека у годинама, који је спреман да ризикује живот“, навео је Обрадовић.
Народни посланик Бошко Обрадовић је рекао да Двери више не смеју да дозволе да буду фактор подела, већ да у будућности треба да буде фактор окупљања грађана око универзалних вредности:
“Одбрана устава, очување КиМ у саставу Србије, правне државе и владавине закона, неселективни рад тужилаштва и судова, заштита свих Срба у региону и расејању и улога Србије као матице свих Срба, слобода медија да бисмо имали било какву нормалну дебату и друштво и слободни и поштени избори без којих се ништа неће променити, биће нам само још горе”, рекао је Обрадовић.
Говорећи о тих пет вредности, рекао је да ће оне бити део политичког манифеста који ће написати.
Рекао је да ће наставити бојкот кампању и да неће учествовати на изборима 21. јуна за које сматрају да су недемократски, здравствено небезбедни и противуставни.
Иван Костић је захвалио запосленима у Скупштини и свима који су им пружили подршку током штрајка.
“Ова 11-дневна борба је велика победа слободе и народне воље у Србији”, рекао је Костић.
„Српска стварност“