- 06. 2020.
Напета ситуација била је цео дан у Будви. Након хапшења челника СО Будва народ се окупио испред Центра безбедности скандирајући и захтевајући њихово ослобађање. После више сати након привођења, градоначелник Будве Марко Царевић, председник Скупштине општине Крсто Радовић и остали функционери пуштени су на слободу. Они најављују да ће сутра доћи на стари посао!

После бруталне полицијске интервенције, хапшења и пребијања челника Општине и СО, грађана Будве, али и запослених, полиција је у зграду општинскких органа управе увела „ново руководство“- такозваног председника Општине Владимира Булатовића (Црногорска) и „председницу“ СО Снежану Куч (ДПС). Њих двоје изабрани су на „седници“’ СО одржаној у туристичкома насељу Словенска плажа, којој су присуствовали одборници ДПС и ‘’независни одборник’’ Стеван Џаковић.
Градоначелник Будве Марко Царевић, предсједник Скупштине општине (СО) Будва Крсто Радовић и остали функционери Општине Будва после више сати пуштени су на слободу.
Царевић је казао да су ослобођени кривичне одговорности. Сви су пуштени, осим његовог сина који је, како је казао, наводно напао службено лице.
Он је рекао да ће сутра доћи у Општину на своје радно место и позвао да остану испред зграде Општине и да тако искажу бунт.
Раније данас, Царевић, Радовић и секретар за инвестиције у Општини Будва Младена Микијеља, полиција је извела на споредни излаз станице полиције, сместила их у ауто и одвезла.
„Ово је скандал нечувених размера. Људи су свезани, пребијени и ухапшени, из чиста мира. Иза свега овога стоји само један човек у Црној Гори“, казао је председник ОО Демократске Црне Горе у Будви, Драган Краповић.
О бестијалности до зуба наоружаних и оклопљених припадника полиције, причала је запослена у Општини Будва и Тања Краљевић.
„Полиција је ногама отварала врата канцеларија. Вукли су нас за руке, на силу извлачили из канцеларија. Ходници су били пуни сузавца. Нису ми дозволили ни да узмем телефон када су ме избацили из канцеларије“, причала је Краљевић.

„Нисам ни у најцрњем сну могла сањати да ћу на радном месту бити шутирана“, била је шокирана службеница Општине Будве Анђа Будимир.
Испред станице полиције су били нереди пошто су је грађани окружили, а полицајци ставили гас маске. Полиција је позивала грађане да се разиђу, а они су одбијали.
Након тога се протест ипак преселио испред зграде Општине Будва пошто је на то позвао бивши градоначелник Будве, потпредседник Демократске Црне Горе и одборник те партије у СО Будва, Драган Краповић.
Нечувену интервенцију полиције осудио је и Митрополит црногорско приморски Амфилохије: Митрополит је поручио да се нада да ће се црногорска власт отрезнити
Огласила се и опозиција која је на страни народа. Демократски фронт је саопштио да су се “јавили из ДПС-а лажни европејци који су осуђивали ногу на врату Џорџа Флојда, али им је зато нога на врату грађанина Црне Горе и од народа изабраног представника Младена Микијеља чување поретка и “модерности” Црне Горе”.
Исход интервенције полиције није познат. Очекује се даљи расплет ситуације.
„Српска стварност“















