- 08. 2020.
Делегација косовске владе отпутовала је у Вашингтон на дијалог са представницима званичног Београда 4. ептембра на позив изасланика америчког председника Ричарда Гренела.
Делегацију Приштине чине премијер Авдулах Хоти, двојица потпредседника владе Дритон Сељманај и Аљбуљена Баљај-Хаљимај, министар правде Сељим Сељими, министарка спољних послова Мељиза Харадинај-Стубла, министар инфраструктуре, Арбан Абраши, шеф кабинета премијера Ардита Души и координатор за дијалог Скендер Хисени, потврђено је приштинским медијима из косовске владе.
У косовској делегацији нема представника две опозиционе странке Албанаца покрета “Самоопредељење” и Демократске партије, које су одбиле учешће у дијалогу.
Медији у Приштини указују да премијер није позвао на дијалог косовског председника Хашима Тачија и председницу парламента Вјосу Османи, нити их је консултовао пред одлазак.
Најављују да ће теме дијалога 4. септембра бити повезане са економијом. Очекују се пројекти који се односе на ауто-пут до Ниша, железнице до Албаније, прикључивање гасовода из Грчке и други које ће подржати САД. Такође, очекује се формирање америчке економске зоне.
„Српска стварност“















