Mesto za reklamu
  1. 12. 2020.

Самозвани митрополит неканонске ЦПЦ Мираш Дедеић по узору на активности МЦП, позива на протестна окупљања против усвајања измена Закона о слободи вероисповести, што сматрају, како се наводи, “припремом услова за нову анкексију Црне Горе Србији”.

Усвајање спорног закона крајем децембра прошле године био је судбоносан за тадашњу власт ДПС-а и председника Мила Ђукановића, јер је након вишемсечних масовних протестних литија у организацији Митрополије црногорск приморске СПЦ, та странка изгубила власт након 30 година.

Измене спорног закона су биле један од кључних услова за формирање нове парламентарне већине у црногорском парламенту.

У саопштењу Дедеићеве ЦПЦ се не позивају грађани, већ политичке партије, невладине и друге научне и културне организације на протест у дану када у парламенту буде разматран, како тврде, „срамни окупациони и велеиздајнички предлог” за измену поменутог закона, чији циљ је када је усвојен био одузимање имовине МЦП.

Дедеић и његова непризната ЦПЦ очекује посебно ангажовање дијаспоре и помоћ међународних организација да, како кажу, “организовано устану у одбрану достојанства и независности домовине”.

Тврде да су Црну Гору “напале силе које имају намеру да је реше независности, тако што ће намераваним изменама Закона о слободи вероисповести озаконити правни основ да се 50 квадратних километара црквенога земљишта, 60 манастира и 650 цркава упише у власништво Србије“, пренео је подгорички портал ПНЦН.

Обратили су се и посланицима владајућих странака које су позвали да „пре него што дигну руку за усвајање измена Закона, добро размисле о размерама последица такве одлуке“, која ће, како сматрају, бити “злочин издаје сопствене домовине”.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here