- 01. 2020.
Реагујући на вест о привођењу 16 особа у Црној Гори, међу којима су и мајка посланика Демократског фронта Милана Кнежевића и лидер Праве Црне Горе Марко Милачић, председник Александар Вучић рекао је да не може да се меша у унутрашње ствари Црне Горе, поготово јер не зна шта се тачно десило. Прeдставници политичких партија у Србији и Црној Гори оштро су осудили тај чин.
Председник Александар Вучић изјавио је да је разговарао са једним од лидера Демократског фронта Миланом Кнежевићем, којем је јутрос ухапшена мајка у Црној Гори, те да му је тешко због тога што се догодило, али да, као председник Србије, не може да се меша у унутрашње ствари Црне Горе, поготово јер не зна шта се тачно десило.
Вучић је истакао да мора да се води рачуна о мешању у унутрашње ствари других земаља.
Народни посланик СНС Александар Марковић оценио је да је очигледно да је, како каже, антисрпска власт Мила Ђукановића жестоко уздрмана, те показује огромну нервозу.
На седници парламента Марковић је истакао да је нервоза режима у Црној Гори последица јединства, слоге и отпора српског народа у Црној Гори.
Покрет Двери осудио је привођења у Црној Гори, истакавши да “таквих удбашких метода није било на Балкану још од 1948. године”.
Посланик Двери у Скупшти Србије Иван Костић навео је да црногорски властодршци сада праве очајничке потезе надајући се да могу да ухапсе и отпусте са посла све оне који им се јавно супротстављају.
Председник Нове српске демократије, чланице опозиционог ДФ-а, Андрија Мандић, рекао је да лисице на рукама пензионисане професорке, мајке Милана Кнежевића, најбоље осликавају меру, како је навео, “заплашености режима који терором управља овом унесрећеном земљом”.
“Ухапшени Момо Кукуличић, одборник Мишо Асановић и за сада још непознати броја грађана Зете су понос нашег народа и сигуран сам да нема тог притиска и терора који их може заплашити и спречити да бране светиње и властиту част”, истакао је Мандић.
Председник опозиционог савеза Демос у црногорском парламенту, Миодраг Лекић рекао је да је хапшење мајке посланика опозиционог ДФ-а, бруталан чин.
Додао је да фотографије куће у којој је ухапшена Ратка Кнежевић довољно говоре о недопустивој полицијској интервенцији и затражио је њено хитно пуштање из притвора.
Председник опозиционе Уједињене Црне Горе (УЦГ) Горан Даниловић оценио је акцију тамошње полиције као “разуларени атак на породичну кућу” посланика ДФ Милана Кнежевића и позвао премијера Душка Марковића да објасни хапшење његове мајке Ратке.
Даниловић је навео да УЦГ тражи да премијер Марковић, ако је, како каже, “и даље премијер”, лично објасни овај јутрошњи “срамни, нечовечни, болесни и разуларени атак на породичну кућу једног од лидера ДФ и посланика Милана Кнежевића.”
„Српска стварност“















