Mesto za reklamu
  1. 03. 2021.

Потпредседница Владе Републике Србије и министарка културе и информисања Маја Гојковић изјавила је данас, поводом доношења Резолуције Европског парламента, да Србија остаје доследна изграђивању демократског друштва, а самим тим и свом европском путу.

„Србија врло савесно и конструктивно приступа путу ка Европској унији и зато изненађује усвојена Резолуција ЕП, која садржи оштре оцене донете на основу извештаја известиоца за Европски парламент за Србију Владимира Билчика.

Извештај ЕП у коме се од Републике Србије траже ,,убедљиви резултатиˮ поготово у областима правосуђа, слободе изражавања и борбе против корупције и организованог криминала делује неусаглашено са чињеничним стањем у нашој земљи.

Једна од области због које се Србији упућују критике везана је за медије. Напади на новинаре су неприхватљиви, а то доказујемо и конкретним деловањем и оствареним резултатима, не само Министарства културе и информисања, него и целе Владе, који се огледају у бројним активностима на унапређењу не само медијске сцене, него и дијалога на њој.

Акциони план за Медијску стратегију, формирање Радне групе за имплементацију тог акционог плана и Медијске стратегије, као и формирање Радне групе за безбедност и заштиту новинара показују да смо посвећено пришли унапређењу медијских слобода и слободи изражавања у складу са вредностима које заступа ЕУ.

Без обзира на то чиме је мотивисан овакав тон поруке европских парламентараца, Србија остаје доследна изграђивању демократског друштва, а самим тим и свом европском путуˮ, поручила је Гојковић.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here