- 08. 2020.
Косовски премијер Авдулах Хоти изјавио је данас да нема места за панику и да су косовске границе сигурне.
“Нико не може угрозити безбедност на Косову. Нема места за панику, нити има потребе за помпезним изјавама и парадама, а да притом исти немају појма како се то догодило”, поручио је Хоти.
Он је, након што се данас огласио Кфор саопштењем у којем је потврђено да су међународни војници били у заједничкој патроли са припадницима Војске Србије надомак Каменице, поручио да су границе Косова сигурне и међународно признате од стране најмоћнијег и најдемократскијег дела света.
“Наредних дана, косовске безбедносне институције предузеће конкретне акције, у координацији са међународним безбедносним механизмима, укључујуц́и и заједничке патроле са Кфором”, поручио је Хоти.
Косовски премијер саопштио је да се у вези са јучерашњим догађајем, министар унутрашњих послова Агим Вељиу састао се са командантом Кфора генералом Микелом Рисијем.
“Желио бих захвалити генералу Рисију на блиској и континуираној сарадњи,”, поручио је Хоти.
Хоти је саопштио и да је у комуникацији са председником општине Каменица Ћендроном Кастратијем, са којим ће ускоро посетити грађане у тим селима каменичке општине.
„Српска стварност“















