Mesto za reklamu
  1. 07. 2021.

Четвртом победом у Лондону Новак се пласирао у 12. четвртфинале Вимблдона у каријери и приближио на три корака од одбране титуле. Први фаворит тунира је у осмини финала без изгубљеног сета надиграо 17. носиоца Кристијана Гарина (Чиле) – 6:2, 6:4, 6:2.

„Самопоуздање ми је на изузетно високом нивоу после титуле на Ролан Гаросу. Уживам у сваком мечу на Вимблдону, храму тениса. Што турнир више одмиче осећам се сигурније на терену“, рекао је Шоковић после дуела.

Сусрет је трајао свега један сат и 48 минута а Новак није претрпео ниједан брејк.

Наш тенисер је контролисао меч од почетка до краја. Први сет решио је након два брејка. Други је био нешто неизвеснији, а Новак је после великог броја брејк шанси преломио у деветом гему. Трећи сет био је попут првог, два брејка за Новака и сигурна победа над Чилеанцем за пласман у своје јубиларно, 50. грен слем четвртфинале.

Победник меча Андреј Рубљов (Русија, 5) – Мартин Фучович (Мађарска) биће Нолетов ривал у борби за полуфинале Вимблдона.

Четвртфинални дуели на програму су у среду.