Mesto za reklamu
  1. 12. 2020.

Кошаркаши Партизана поражени су након продужетака у Бару од екипе Морнара са 77:76, у мечу деветог кола АБА лиге. Три секунде пре краја утакмице играч Партизана Мекинтајер је промашио тројку за победу.

После велике борбе, како у регуларних 40 минута, тако и у продужетку, црно-бели су уписали пети пораз ове сезоне.

Морнар је у Бару, у једном од дербија кола, успео да савлада Партизан, након што су црно-бели испустили велику предност.

Партизан је боље ушао у меч, већим делом првог полувремена водио, у једном тренутку и 12 поена, али је домаћин успео да преокрене и слави у драматичној завршници.

Одржавао је Партизан предност, водио у регуларном току и чинило се да ће изабраници тренера Филиповског успети да упишу битну победу на тешком гостовању у Бару.

Ипак, Морнар се у самом финишу меча успева да изједначи резултат.

Након што су обе екипе пропустиле изгледне ситуације за вођство, сусрет је отишао у продужетак.

Морнар је у додатних пет минута успео да поведе и некако одбрани минималну разлику. Партизан је имао два шута за победу, али су непрецизни били Гордић и Милер-Мекинтајер.

Пулен је предводио стрелце победничке екипе са 19 поена, док је Вајтхед додао 16.

У редовима Партизана најефикаснији били су Милер-Мекинтајер са 21 и Гордић са 12 поена.

Након девет одиграних мечева у регионалном такмичењу, Партизан има четири победе и пет пораза и четврти је на табели, док је Морнар уписао чак седму победу и заузима друго место.