Mesto za reklamu
  1. 07. 2022.

Београд и Србија дочекују свог шампиона Новака Ђоковића након нове, седме титуле на Вимблдону. Свечани дочек испред Старог двора у Београду почео је пред више хиљада окупљених навијача.

Најбољи тенисер на свету је стигао на балкон и после интонирања химне се обратио присутним навијачима.

“Боље вас нашао, добро вече Београде, добро вече Србијо”, рекао је Ђоковић.

“Ово су најлепши тренуци у животу, дефинитивно. Када имам тај благослов да спорт који толико волим, којим се бавим читав живот, спорт у којем сам остварио стварно велике успехе на које сам поносан, али сам најпоноснији када могу да се вратим кући и поделим своју радост са својим народом. Хвала вам, дивни сте.”

Више пута је поновио да му овакви догађаји и тренуци значе можда и више од успеха које је постигао и трофеја које је освојио.

“Једно велико хвала за почетак, што сте се појавили и дошли у великом броју. Дивни сте, много српских тробојки, деце, младих људи… То ми испуњава срце. Волим вас заувек”, додао је док су се чули повици “Ноле Србине”.

“За оваке тренутке вреди живети, вреди радити и наставити играти професионални тенис”, истакао је и подвукао да ће ове тренутке, када радост дели са навијачима, носити у срцу до краја живота.

“Инат симболише дух нашег небеског народа, ви сте светло на крају тунела!”

“Слободан Боба Живојиновић и Моника Селеш су обележили генерацију и трасирали пут за нас. Било је тешко за време деведестих, нама и најмање колико су се људи мучили у различитим деловима живота, али у тих 10-15 година су стасавали тенисери, то нас је ојачало и дало додатни подстрек. Зато се овде данас налазим, управо тај неки српски инат, та воља за животом, победом…”, наставио је Ђоковић говор на балкону.

“Јуче сам док сам давао интервјуе за америчку телевизију покушавао да објасним шта је то српски инат, али нема речи која то преводи на енглески језик, али то је отприлике нешто што симболише и означава дух нашег небеског народа, који у свим сферама живота истраје и показује срце и вољу кад је најтеже. Таква је наша судбина, да увек прођемо трновит пут. Али увек кажемо, ко зна зашто је то добро.”

“На крају сваког тунела постоји светло, ви сте то светло”, поручио је Ђоковић навијачима испред Старог двора.

„Српска стварност“

POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here