Mesto za reklamu
  1. 07. 202.

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је Канаду резултатом 72:68 у првом колу олимпијског турнира.

Екипа селекторке Марине Маљковић је имала предност после првог полувремена, у трећој деоници је дозволила ривалкама да изједначе па је победник решен у финалном кварталу, где је виђена велика борба два тима.

Српски тим је успео да надјача ривала, али и судије које су пречесто у последњим минутима гледале снимке, тражећи начин да доделе лопту или прекршај Канади – и увек су налазиле.

Без обзира на све, Србија је имала одговор, последња деоница је стартовала резултатом 45:45, Ивон Андерсон је убацила тројку и покренула серију, али је Канада успела да се врати и изједначи после три минута игре.