Mesto za reklamu
  1. 06. 2022.

Кошаркаши Црвене звезде по 22. пут постали су шампиони Србије после победе над екипом ФМП-а у другој финалној утакмици Кошаркашке лиге Србије резултатом 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14). Освајањем трофеја Звезда је престигла Партизан који има 21 трофеј.

Након освајања Купа Кораћа и АБА лиге, Црвена звезда подигла је и трофеј намењен шампиону Србије.

Прва четвртина утакмице донела је мноштво промашаја, а поени су углавном уписани после слободних бацања.

У другу деоницу ФМП ушао је несигурно и није успевао неколико минута да погоди, међутим после двоцифрене предности Звезде домаћи тим се вратио.

ФМП је фуриозно ушао у трећу деоницу, а највише заслуга за то имао је Ненад Неранџић који је везао четири поена и изборио лопту за напад који је могао да донесе предност домаћем тиму.

Нервоза, изгубљене лопте одликовали су последњу деоницу у којој су црвено-бели чували предност, али се ФМП није предавао.

Ипак, на крају иако не најбоља партија Звезде била је довољна за победу и трипл круну после освојеног Купа, Абе и на крају домаћег првенства.