Mesto za reklamu
  1. 12. 2021.

Рукометна репрезентација Србије остварила је победу у првом мечу друге фазе Светског првенства у Шпанији, пошто је, након преокрета, савладала Црну Гору са 27:25.

Репрезентација Србије дошла је до треће победе на Светском првенству, у четвртој утакмици на турниру.

Није изгледало сјајно на почетку меча, пошто су Црногорке дошле рано до предности, а онда одржавале разлику већи део меча.

Србија је каскала, увек је било два или три гола разлике, а Црна Гора је на полувреме отишла са четири гола предности – 18:14.

Одбрана Црне Горе је била чврста и организована, а рукометашице Србије нису искористиле и неколико зицера у првом делу игре.

Међутим, после одмора, потпуно другачија слика.

Србија је средила “одбрану”, а онда стрпљиво и полако сустизала предност противника.

До првог вођства на мечу, Србија је дошла у 54. минуту меча, када је повела са 25:24, што није испуштала до краја меча.

Екипе су играле у следећим саставима:

Србија: Рисовић (9 одбрана), Граовац (1 одбрана), Ј. Агбаба, М. Агбаба, Граовац 1, Јањушевић 4, Јововић, Коцић, Којић, Ковачевић, Лишчевић 2, Ловрић 2, Митровић, Петровић, Радојевић 8, Рисовић, Стаменић 3, Стоиљковић 7.

Црна Гора: Рајчић (10 одбрана), Ашанин , Бабовић, Брновић 2, Чоровић, Грбић 4, Маровић, Мугоша, Павићевић 5, Плетикосић 2, Поповић, Премовић 4, Радичевић 8, Рамусовић, Ујкић, Вукчевић. (Крај) ис