Mesto za reklamu
  1. 01. 2020.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију Италије са 8:7 у пласману за пето место на ЕП у Будимпшети.

После завршене прве четвртине Србија је водила са 3:2. “Делфини” су повели, након чега је уследио преокрет Италије, а онда је Србија узвратила истом мером и вратила вођство.

Италија је на полувремену водила са 6:4. Италијани су знатно боље играли у другој четвртини, што се одразило и на резултат.

Након три четвртине резултат је  био нерешен – 6:6, Италија није постигла гол у трећој деоници што најбоље говори  колико су “делфини” добро играли у одбрани. Са два гола у противничкој мрежи, Србија је дошла до изједначења.

И на крају Србија је савладала Италију са 8:7 и освојила пето место на ЕП.

Окршај Србије и Италије, актуелног олимпијског и до вечерашњег финала важећег европског првака, многи су је очекивали у финалу, али је спортска срећа хтела да се боре за пласман за пето место табеле.