Mesto za reklamu
  1. 12. 2019.

Српски центар Никола Јокић остварио је трипл-дабл учинак од 22 поена и по десет скокова и асистенција у победи Денвер нагетса над Минесота тимбервулвсима од 109:100.

Јокић је остварио 33 трипл-дабл, чиме је избио на десето место по броју тог остварења у историји НБА лиге.

Након нешто слабијег старта сезоне, Никола Јокић почиње да пружа препознатљиве партије у НБА лиги, чиме је помогао Денверу да упише пету везану победу.

Овога пута српски репрезентативац одиграо је сјајан меч против Минесоте, искористивши то што противнику због повреде није играо стартни центар Карл Ентони Таунс.

Јокић је на паркету провео нешто мање од 33 минута, за која је убацио 22 поена и по десет скокова и асистенција.

Никола је остварио 33 трипл-дабл у каријери, чиме је избио на десето место у историји НБА лиге по броју тог остварења. Наредни на листи су Левер и Харден са по 42 трипл-даблова.

Денвер је одлично отворио меч на свом паркету у “Пепси центру” у Колораду и прву четвртину завршио са 13 поена предности, лимитиравши противника на 20 убачених поена за уводних 12 минута.

Нагетси су у наставку одржавали стечену предност и успешно одбили налете Тимбервулвса.

Најбољи стрелац у победи био је Мари са 28 поена, Јокић је додао 22, а Бартон 13 поена.

Код гостију истакли су се Вогинс са 19, Дјенг са 18 и Тиг са 13 погодака.

Денвер је уписао 19 победу и налази се на другој позицији на табели Западне Конференције, док је Минесота са учинком од десет победа и 17 пораза 12.