Mesto za reklamu
  1. 06. 2021.

Кошаркаши Србије савладали су Филипине са 83:76 у другом колу Групе А олимпијских квалификација у Београду. Наши су освојили прво место у групи и у полуфиналу ће играти против пораженог из дуела између Италије и Порторика.

Брзо се играло у првој четвртини. Филипинци су користили нижу петорку како би стекли продорност и брзину, Кокошков је нашао решење за такву игру противника. После прве четвртине, Србија води 22:16

У другом полувремену се и даље играло  веома брзо, смењивали су се напади на две стране, али квалитет “орлова” ипак чува предност српском тиму.  На крају полувремена Србија је водила са  45:34

Знатно ангажованија игра Филипина, нарочито у одбрани, даје резултат, па је предност Србије смањена на само пет поена. После три четвртине Србија води са 67:62

Србија је чувала предност захваљујући Марјановићу. Минут до краја, три поена предности за “орлове”. После тајм-аута, напад су имали Филипини. Србија је водила са 79:76.

На крају наши су имали иницијативу и коначан резултат утакмице био је 83:76.