Mesto za reklamu
  1. 10. 2021.

Фудбалери Црвене звезде повели па једва ремизирали са Митјиландом резултатом 1:1 на гостовању у Данској у мечу трећег кола групне фазе Лиге Европе.

Звезда је освојила седми бод у Групи Ф, након победа против Лудогореца и Браге у прве две рунде, те остала на чеоној позицији и освојеним бодом дошла корак ближе обезбеђивању европског пролећа.

Стрелац јединог гола за црвено-беле био је Мирко Иванић у 58. минуту, док је изједначење домаћину донео Николас Дир у 78.

Звезда у четвртом колу, које је на програму 4. новембра, дочекује Митјиланд.

Звезда је у првих пола сата била бољи ривал, али је у завршници полувремена иницијативу преузео Митјиланд.

Гол црвено-белих спасли су Борјан и статива у неколико наврата, па се на паузу отишло са 0:0.

У другом полувремену Диони је успео да главом асистира Иванићу, који је у 58. минуту матирао Олафсона за 0:1.

Након примљеног гола Митјиланд је кренуо да све више и више напада, а црвено-бели нису имали адекватан одговор, па су се готово искључиво бранили и шансу тражили преко контри.

У 78. минуту је Борјана поново спасла статива, али се лопта затим одбила директно на ногу Дира, који ју је рутински сместио у мрежу за 1:1. То је био и коначан резултат утакмице.