Mesto za reklamu
  1. 07. 2019.

Србија – Велика Британија 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:18 ). Најбоље кошаркашице Србије оствариле су велики успех освојивши бронзану медаљу на Европском првенству у Београду. После пораза од Шпаније у полуфиналу, “Лавице” су у “Штарк арени”, у мечу за треће место, убедљиво савладале Велику Британију. За злато ће се борити селекције Шпаније и Француске.

После синоћног пораза од Шпаније у полуфиналу, наше репрезентативке су вечерас од почетка утакмице у Штарк Аерени играле сигурно, дозволивши Британкама да им се равноправније супротставе само у другој четвртини.

Средином треће четвртине наше кошаркашице достигле су 20 кошева разлике, а потом постепено повећале ту предност и, без великих напора, чврстом игром у одбрани и ефикасним нападима привеле утакмицу крају и освајању бронзане медаље.

У четвртој четвртини, репрезентативке Србије играле су на моменте с таквом борбеношћу као да је утакмица резултатски неизвесна, мада је на семафорору у тим тренуцима писало 67:39.

За златну медаљу бориће се Француска и Шпанија, која брани титулу првака Европе.