Mesto za reklamu
  1. 03. 2021.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Бајерна у мечу 27. Кола Евролиге, резултатом 78:76.

Црвено-бели су наставили серију везаних пораза у Евролиги, и ово им је седми пораз у  црном низу неуспеха. Изгубили су од гостију из Минхена.

Уз све кадровске проблеме и здравствену ситуацију, надовезао се пораз од Бајерна у мечу који је врло лако могао да буде и победа.

Звезда је почела утакмицу у Београду, може се слободно рећи веома лоше. У првој половини прве четвртине није постигла ни један поен. Међутим, одбрана је функционисала одлично, па је Бајерн задржан на прихватљивих четири.

Бајерн је имао пет поена предности (15:10), али се Звезда разиграла у наставку.

Звезда је брзо преокренула игру и повела, а на полувреме је отишла са четири поена предности – 35:31. Помало хаотична кошарка на обе стране у наставку, црвено-бели су се боље снашли и увећали предност.

Звезда је имала чак десет поена предности, али је Болдвин тројком у последњој секунди треће четвртине смањио на 57:50.

Како је време одмицало у последњој четвртини, Бајерн је притискао све јаче, а на крају дошао до изједначења – 68:68.

У последњој четвртини се разиграо и Владимир Лучић, који је све поене постигао баш у последњем делу игре.

Џордан Лојд је био сјајан, а онда је Лучић одговорио другом тројком на мечу.

Звезда се није снашла у нападу, а са друге стране се одважио расположени Болдвин и убацио тројку са велике удаљености за 76:71, што је била преломна тачка.

Ипак Звезда је у готово безизлазној ситуацији, успела да унесе неизвесност.

Лучић је промашио два бацања, а онда Волден преко руке погодио тројку, па је, на три секунде до краја, Бајерн имао “само” два поена предности – 78:76.

Ипак, Бајерн је сачувао лопту до краја и уписао нови тријумф у Евролиги.

У првом дуелу ове две екипе, који је одигран у Минхену, Бајерн је победио резултатом 74:59.

Дуел између Црвене звезде и Бајерна играо се у хали “Александар Николић”.