Mesto za reklamu
  1. 08. 2020.

Српски тенисер Душан Лајовић завршио је такмичење на Ју-ес опену, пошто је данас у првом колу изгубио од Егора Герасимова из Белорусије са 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.

Био је ово њихов први међусобни сусрет, а белоруски тенисер после два и по сата борбе изашао је као победник.

Наредни ривал биће му бољи из дуела Стефано Траваља – Џордан Томпсон.

Српски тенисер од самог старта морао је да јури предност ривала. Први сет освојио је белоруски тенисер резултатом 6:1 након само 23 минута игре.

Изгледало је као да ће и други сет Герасимов релативно лако освојити, пошто је дошао до раног брејка, али је Лајовић заиграо знатно боље, два пута одузео сервис ривалу и са 6:4 освојио други сет.

Ипак, упркос велике борбе у наставку, Лајовић губи наредна два сета резултатом 6:4 и бележи пораз на старту Ју-Ес опена.