Mesto za reklamu
  1. 11. 2021.

Фудбалери Србије поново су у пријатељској утакмици савладали изабрани тим Катара, домаћина предстојећег Мундијала и шампиона Азије из 2019. године, са 4:0.

Исти је резултат као у мечу одиграном у Дебрецину, али веома слично су и мечеви изгледали.

Екипа Феликса Санчеса је показала неке доста јасне ствари у оквиру свог модела игре, пачак и веома модерне ствари и принципе, али је изабрани тим Србије био знатно бољи да је још једном стигао до убедљиве победе.

Први гол на стадиону “Рајко Митић” постигао је Саша Лукић, у надокнади времена првог дела сусрета.

У уводним минутима другог дела Србија је стигла до два брза поготка. Први је погодио Лука Јовић у 51. минуту, да би се само два минута касније на семафору појавило и име Душана Влаховића.

У 83. минуту гол за Србију постигао је и Сергеј Милинковић Савић.

Наредни меч, последњи и одлучујући у смислу пласмана на Светско првенство у Катару, Србија игра у недељу, када у Лисабону гостује код екипе Португалије.